Modely rady GA-2100 sú na prvý pohľad oproti ostatným modelom G-Shock útlejšie - ani nie do rozmeru ciferníka ale hlavne ich nižšia hrúbka uľahčuje ich použitie aj pre rukávy košieľ. pri zachovaní všetkých parametrov G-Shocku ide o nenápadnejšie respektíve decentnejśie hodinky a športový vzhľad je tentokrát mierne utlmený, naopak inklinuje ku klasike.   Samotný tvar vychádza z osemhranu.  Nižšiu hrúbku a zároveň zachovanie vlastností  hodiniek G-shock umožňuje použitie karbónu v konštrukcii puzdra. 

20211015_120943.jpg 

Samotné hodinky sú analógovo- digitálne. Digitálny displej je v ciferníku len jeden - použité  dvojriadkové zobrazenie.  Výrobca využil inverzné displeje - tmavé pozadie a svetlé znaky. Nevyhol sa pritom ani farebnému prevedeniu červeného displeja pri modeli GA-2100-4AER.

  

Analógový ciferník má výrazné indexy aj ručičky hlavne pri GA-2100-1A je viditeľnosť veľmi dobrá. Keďže boli vyrobené aj farebné mutácie, u niektorých je naopak výraznosť týchto prvkov potlačená a skôr sa prihliadlo na celkový vzhľad.

  

V digitálnom displeji sú zobrazované okrem času aj údaje stopiek, alarmy, svetový čas a odpočítavanie času.
Hodinky sú extrémne ľahké - váha je len 51g.