V roku 2020 prišiel výrobca hodiniek Casio s novou modelovou radou - kolekcia  GA-900. Na prvý pohľad upútali zmenou dizajnu.  Akékoľvek G-SHOCKY sú určené do ťažkých podmienok, platí to samozrejme aj pre modely z kolekcie, ktorej sa budeme venovať bližšie.  Tieto sú radené ale ku ešte odolnejším kolekciám Heavy Duty. Oproti predošlej modelovej rade GA-700 došlo ku zmenšeniu samotných hodiniek.  Predsa len GA-700 - nesadla na každú ruku.
Z karbónu je štruktúra puzdra hodín, zvyšuje sa vďaka tomu húževnatosť  a odolnosť hodín. 
Luneta hodín je v tvare 10-hranu. Môžete zrátať pri čelnom pohľade na model . Hrany sú ale zjemnené okrúhlym ciferníkom. čo okamžite upúta sú veľmi výrazné indexy, a analógové ručičky.  Cieľom výrobcu bolo stvoriť model, kde majiteľ vie čas okamžite odčítať - aj za ťažšej viditeľnosti. Sklo je minerálne - počíta sa s nárazmi otrasmi a tak sa volil tento pružnejší variant materiálu.  Pred poškriabaním chráni sklo samotná konštrukcia - je zapustené oproti lunete hlbšie.

                                     

GA-900A-1A9ER

Remienok hodín je hrubší s textúrou.  Pri modeli GA-900C-1A4ER ale výrobca namiesto živice volil textil. Remienky sú navzájom zameniteľné.

textil GA-900

V ciferníku sa nachádza okrem analógových prvkov aj niekoľko digitálnych displejov. Použité sú poväčšine inverzné displeje - tmavé pozadie so svetlými znakmi. Výnimkou je ale model GA-900-2AER so štandartnou verziou, ale len hlavného spodného displeja. Tento slúži pre odčítanie údajov v režime stopky, timer, alarm, svetový čas. Vrátim sa k režimu stopky - tie sa spustia jediným dotykom aj v režime času a to spodným dolným tlačidlom. Malý ciferník hore na pravo ukazuje opäť typ spusteného režimu na hodinkách. Ľavý  je digitálnou grafickou sekundovkou, a napr. pri režime odpočítania času, ukazuje graficky zostávajúci podiel.

GA-900-2AER

Ak ste si všimli medzi remienkom a  lunetou ciferníka výrazný prvok s povrchovou textúrou - ide o piate tlačidlo pre svetlo.  Ide o Super LED. Dĺžka osvetlenia je voliteľná 1,5 , alebo 3 sekundy.
Rovnako, ako tlačidlo osvetlenia, sú  textúrované všetky ovládacie tlačidlá. Textúra pomáha pri priľnavosti a znižuje sa tým riziko pošmyknutia.

ga-900 tlačidla

Použitá batéria CR2016 je určená pre veľmi dlhé - niekoľkoročné využívanie hodiniek bez jej výmeny.